Anneliğe Karşı Olumlu Yaklaşım

Annelik konusunda olumlu duygulara sahip olmak önemlidir; çünkü annelik duyguları ve hisleri, çocuğun kişiliği üzerinde kalıcı izler bırakabilir. Bir çocuğun anne karnındayken duyabildiği, görebildiği, tadabildiği ve en temel seviyede öğrenebildiği kanıtlanmıştır. Daha da önemlisi, bir yetişkin kadar olmasa bile hissedebilir. Bir bebeğin hislerinin ana kaynağı annesidir.

Bu, kadının endişe veya gerginlik hissettiği her anının çocuğa zarar vereceği anlamına gelmiyor. Ancak sürekli ve gerçek annelik duygulan, çocuğun kişiliği ve sağlığını şekillendirmede rol oynayacaktır.

Babanın hamilelik konusundaki duyguları da eşit derecede önemlidir. Bu nedenle, her iki ebeveynin de çocuk sahibi olma ve ebeveynlik konularındaki gerçek duygularını tekrar gözden geçirmesi gerekir.

Öneriler

Düzenli meditasyon yapmaya başlayın. Meditasyon, kendinizi her türlü ölümsüz duygudan, anne ve babanızın neden olduğu önceki koşullandırılmış düşüncelerden kendinizi kurtarmanın ve iyileşmenin güzel bir yoludur. Ayrıca; vücudunuz üzerinde size daha fazla kontrol veren farkındalığınızı da artırır, yumurtlama, hamile kalma ve bebek de dahil olmak üzere içinizde gerçekleşen tüm süreçlerle daha fazla uyum içinde olursunuz.