Hamilelikte En İyi Seks Pozisyonları

Birçok kişi, hamilelikte seks pozisyonlarını doğru ve yanlış olarak değerlendirir. Birçokları için de hamilelikte seksin sadece tek bir doğru (güvenli) yolu olduğu fikri ağır basar. Ancak gerçek şudur ki, hamilelikte seks için en güzel pozisyon;

– Eşlerin fiziksel olarak rahat olduğu,

–  Eşlerin istediği şekilde fiziksel temasta bulunmasını sağlayacak pozisyondur.

İyi bir seks düşüncelerin esnekliğini ve eski şeylerin işe yaramadığı durumlarda yeni şeyler denemeye açık olmayı gerektirir (örneğin, sizin altta ve eşinizin üstte olduğu misyoner pozisyonu, karnınız büyümeye başladıkça garip bir hal alabilir). Aşağıda, zaman içerisinde kendini kanıtlamış bazı pozisyonlar ve ipuçları anlatılmıştır:

Kadın üstte

Bu klasik “kovboy kız” pozisyonu, tüm basıncı karnınızdan alarak derinlik ve sıklığı sizin kontrol etmenizi sağladığından güzel bir pozisyondur. Ayrıca eşinize yeni bir görüş alanı sunar!

Kadın sırtüstü

Bu pozisyon karnınıza veya rahminize basınç eklemeden misyoner pozisyonu gibidir. Bu pozisyonda sırtüstü uzanıp dizlerinizi göğsünüze doğru çekin. Eşiniz dizleriniz arasında diz çöküp, önden giriş yapsın. Ayaklarınızı eşinizin göğsüne destek amaçlı yaslayabilirsiniz. Rahatlık sağlamak için altınıza yastık yerleştirebilirsiniz. Bu pozisyon, dördüncü aydan sonra önerilmez – hamilelikte bu noktadan itibaren sırt üstü uzun süreli yatmamalısınız, çünkü rahminizin ağırlığı rahim ve bacaklarınıza dolaşım sağlayan kan damarlarını tıkayabilir.

Yan dönük pozisyonlar

Bu pozisyon, sizin ve eşinizin birbirinize dönük şekilde yan yana uzanmanızı gerektirir. Bu pozisyonda rahminiz desteklenirken karından ağırlık kalkar. Ayrıca çok yakınlaştırıcı bir pozisyondur, çünkü eşinizle yüzleriniz birbirinize dönüktür.

Kaşık pozisyonu

Hamileliğin son dönemlerinde kullanılabilecek güzel bir pozisyondur. Siz ve eşiniz, eşiniz arkanızda olacak şekilde yan yatın. Bu pozisyon hamile kadınlar için çok rahattır çünkü karına ağırlık vermez ve hafif birleşmeye olanak sağlar. Bazen, hamileliğin son dönemlerinde derin birleşmeler rahatsızlık verebilir.

Oturarak

Eşiniz yatağın kenarına veya bir sandalyeye otursun, siz de bacaklarınızı açarak oturun. Bu pozisyon, karnınıza ilave basınç yüklemez ve çok yakın bir deneyime olanak sağlar.

Arkadan giriş

“Köpek stili” de denen bu pozisyon birçok hamile kadının favori pozisyonudur. Bunun sebebi, derin birleşmenin mümkün olması ve size karnınız ile göğüslerinizi destekleme olanağı sağlamasıdır. Dört ayak üzerine çökün ve yastık kullanarak karnınızı ve göğsünüzü destekleyin. Eşiniz arkanızda ayakta veya dizleri üzerinde durarak arkadan giriş yapsın. Derin birleşmeye olanak verdiği için, eşinize neyin hoşunuza gittiğini söyleyin.

Peki ya oral seks?

Oral seks uygundur. Sizin ve bebeğiniz için güvenlidir ve cinsel birleşmenin çok riskli göründüğü durumlar için iyi bir çözümdür. Eşinizde veya sizde cinsel yolla bulaşan bir hastalık veya dudak ve genital bölgeyi etkileyen herpes varsa yapmayın.

İnanın ki, istek varsa daha gidilecek çok yol da vardır. Biraz denemeyle, eşiniz ve sizin için uygun bir teknik bulabilirsiniz.