Hamilelikte Sabah Bulantıları için Bitkisel Tedaviler

Zencefil: Zencefil çayı çoğu kadında bulantıyı kesmede işe yarar. Çayı yapmak için 2 çay kaşığı rendelenmiş zencefili 2 bardak kaynar suda 10 dakika demleyin. Oda sıcaklığında soğumaya bırakın ve gün boyunca yudumlayın. Koyu çay hazırlamayın veya günde 2 fincandan fazla İçmeyin.

Karahindiba: Karahindiba çayı da bulantıyı kesmede işe yarar. 2 yemek kaşığı kurutulmuş karahindibayı 2 bardak kaynar suya koyun ve 4 saat demleyin. Soğutun ve gün boyunca yavaş yavaş için. Günde iki fincandan fazla içmeyin.

Kakule: Kakule, çay olarak da içilebilir veya zencefilli çaya da eklenebilir. Dört kakule kabuğunu üç fincan suya koyun ve küçük baloncuklar oluşana kadar ısıtın. Kaynatmayın. Tavayı ateşten alın ve 30 dakika dinlendirin. Süzdükten sonra içebilirsiniz. Eğer tatlı seviyorsanız, içine bal koyarak da içebilirsiniz.

Nane: Nanedeki anestezik içerikler, midenin öğürme refleksini azaltarak bulantıyı minimuma İndirecektir. Midenizin bulanacağını hissettiğiniz anlarda bir bardak nane çayı yapın. 2 fincan kaynar suya 1 yemek kaşığı nane yaprağı koyun. Ara sıra çalkalayarak 20 – 30 dakika bekletin. Süzün ve gerektikçe yudumlayın.

Rezene: Rezene tohumu, Çin halk tıbbından gelen bir bulantı tedavisidir. Nanede olduğu gibi, rezene tohumları da mide bulantısını azaltabilecek anes-tezik içerikler bulundurur. 1 yemek kaşığı rezene tohumunu kahve öğütücüsünde öğütün. Öğütülmüş tohumları bir fincana koyun ve kaynar su ile doldurun. Ağzını kapatın ve 10 dakika demleyin. Bulantıyı geçirmek için yudumlayarak için.

Alfalfa: Alfalfa genellikle tablet şeklinde kullanılır. Paket üzerindeki talimatları dikkatle okuyup uygulayın.

Papatya: Papatya çayı sabah bulantısını rahatlatmada işe yarayabilir.

Bazı kokular sabah bulantısını rahatlatmak için kullanılabilir. Bu kokular arasında, lavanta, kekik, limon, dereotu, taze zencefil ve nane bulunur.