Hamilelikte Sakınılması Gereken Müzik Türleri

Her müzik türü hamilelikte dinlemek için uygun değildir. Çalışmalar, sert, akortsuz müziğe sürekli maruz kalmanın beyin yapısını negatif olarak etkilediğini göstermektedir.

Kaotik müzik, bebeğin ses ile uyarı ve gelişimi için iyi değildir. Araştırmalar, bu tip müziğe maruz kalan bitkilerin bile bir süre sonra zarar gördüğünü gös termiştir.

Hamileyken uzak durmanız gereken 3 müzik türü vardır. Rap, Grunge ve Hard Rock.

Bu müzik türlerini seviyorsanız ve dinlemekten vazgeçmek istemiyorsanız, kulaklık takıp dinleyin. Ancak bebeğiniz bu tip müzikler dinlememelidir çünkü bebeğinizin sinir sistemi ve beyin gelişimi olumsuz yönde etkilenebilir. Hamileliğiniz boyunca hoş ve uyumlu şeyler dinleyin. Bebeğiniz size teşekkür edecektir.

Bebeğinizin duyması ile ilgili bir diğer ilginç bilgi ise, kendi kalp atışınızın, bebeğiniz için ilk müzik ritim dersi olmasıdır. Bu nedenle, hamilelik sırasında olabildiğince sakin ve rahat olmanız önemlidir, çünkü stres kalp atış hızınızı artırır veya atışları düzensiz hale getirebilir (stres aritmisi).

Rap, Grunge ve Hard Rock normalde dinleyicilerin kalp atış hızlarını artırarak onları strese sokar. Bu da, hamilelik boyunca bu müzikleri dinlememeniz için bir başka nedendir.