Hamilelikten Önce Gözden Geçirmeniz Gerekenler

İlaçlar

Reçeteli, reçetesiz ve alternatif tedaviler de dahil olmak üzere kullandığınız tüm ilaçları, hamilelik öncesi doktorunuzla birlikte gözden geçirin. Bazı ilaçlar bebeğinizde ciddi sorunlara ve hatta düşüğe sebep olabilir.

Diş Bakımı

Diş ve diş eti sağlığı, fetüsün büyüme ve gelişimini etkileyebilir.

Diş eti iltihabını önlemek için dişleri fırçalamak ve diş ipiyle temizlemek önemlidir. Çalışmalar, diş eti hastalığı ve ağız boşluğunda görülen enfeksiyonların, erken doğum veya bebeği koruyan zarların normalden önce yırtılması (suyun erken gelmesi) nedeniyle düşük ağırlıklı doğum riskini artırdığını göstermektedir.

Hamile kalmaya hazırlanırken, genel tarama için diş hekiminize başvurun.

Shettles Metodu – Erkek veya kız çocuk olma şansını artırma

Hamile kalmanın eğlenceli kısmı bebeğinizin cinsiyetinin ne olacağını bilememenizdîr. Bazı çiftler cinsiyetine bağlı olmaksızın doğan bebeği mutlulukla kabul ederler. Ancak bazıları için bebeğin cinsiyeti büyük önem taşır. Kız veya erkek bebek sahibi olabilmek için kesin bir yöntem olmamasına rağmen, iste diğiniz cinsiyette çocuk sahibi olma şansınızı artıran bir sistem vardır.

Shettles Metodu denemekle kaybedeceğiniz hiçbir şeyin olmadığı çok eğlenceli bir yöntemdir.

Bu metodu uygulamak bedava; size kesinlikle hiçbir maliyeti bulunmamaktadır, gereken sadece arzu ve kararlılığınızdır. Shettles Metodu adını, son 50 yılın en etkileyici döllenme uzmanı ve tüp bebeğin (IVF) babası olarak kabul edilen Dr. Shettles’dan alır.

Birçok kişi bu sistemin arzu edilen bebek cinsiyetinin gerçekleşme olasılığını %50’den %75’e kadar artırdığını söylüyor. Bu sistemde kesin bir başarı garantisi YOK ama tıbbi bir gereksinime ihtiyaç duyulmadan bebeğin cinsiyetini etkilemede bilinen en iyi yöntem.

Yöntem, erkeğin iki çeşit sperm, yani X (dişi) ve Y (erkek) spermlerini üretmesi temeline dayanıyor. Y spermleri daha küçük ve hassas ancak daha hızlıyken, X spermleri daha büyük, daha güçlü ve daha yavaştır. Sistem, istediğiniz tipteki spermin yumurtaya önce ulaşması için gerekli ortamın sağlanmasına dayanıyor.

Uygulanacak altı temel öneri var:

1- Zamanlama: Shettles Metodunun en kritik kısmı, cinsel ilişki zamanıdır. Yumurtlama, hamile kalma için en uygun zamandır, bu zamana yakın gerçekleştirilen birleşmeler erkek çocuk şansını artırır; çünkü Y spermi daha hızlıdır. Yumurtlamadan 3 gün önce ilişkiye girerseniz, yumurta ortaya çıkana kadar yaşayabilen, daha yavaş ama daha güçlü X sperminin şansını artırmış olursunuz.

2- Kadın vajinasının asiditesini gösteren vajina pH’sı da önemlidir. Doğurganlık için alkali oranı biraz daha yüksek olan ortamlar daha uygundur ve dolayısıyla, daha hızlı ancak hassas olan Y spermi için daha uygundur. Kız bebek isteyenler için, ilişki öncesi çok seyreltilmiş su ve sirke ile duş yapılır, erkek bebek İsteyenler için ise, çok seyreltilmiş su ve kabartma tozu ile duş önerilir.

3- İlişki sırasında birleşmenin derinliği: Kız çocuk için çok derin olmayan birleşmenin ve erkek çocuk için ise daha derin birleşmenin işe yaradığı düşünülür.

4- Kadınlarda orgazm, vajinal yolu daha alkali hale getiren bîr hormon üretir, dolayısıyla, erkek çocuk şansını yükseltir.

5- Yüksek sperm sayısı, bebeğinizin erkek olmasını kolaylaştırır. Shettles Sistemi, sperm sayısını yükseltmek için, yumurtlama öncesi üç veya dört güne kadar cinsel İlişkiden uzak durmayı önerir. Ayrıca, erkekler dar iç çamaşırları yerine daha rahat iç çamaşırlar giymelidir. Sperm sayısı azaltılmak isteniyorsa erkekler, ilişkiden hemen önce sıcak duş almalı ve çiftler yumurtlamadan 3 gün öncesine kadar olabildiğince sık ilişkiye girmelidirler.

6- İlişkiden hemen önce kahve içilmesi, bebeğin cinsiyetinin erkek olmasına yardımcı olur.

Yukarıda anlattıklarımızı özetleyecek olursak;

Kız çocuk sahibi olma şansınızı yükseltmek için

 • 500 ml su ve 20 ml beyaz sirkeden oluşan karışımla, cinsel ilişkiden 10 dakika önce vajinal duş alın.
 • Yumurtlamadan 7-10 gün önce sık sık cinsel ilişkiye girin.
 • Yumurtlamadan bir gün öncesi ile on gün sonrasına kadar hiç cinsel ilişkiye girmeyin.
 • Eşiniz, çok derin olmayacak şekilde vajina içine boşalsın.
 • Eşiniz boşalma sonrası hemen geri çekilsin.
 • İlişkide kadının orgazm olmaması kız çocuk şansını artırır.

Erkek çocuk sahibi olma şansınızı yükseltmek için

 • Cinsel ilişkiden 10 dakika önce 500 mİ su ve 5 gr kabartma tozu karışımıyla vajinal duş alın.
 • Son adet gününden yumurtlamanın gerçekleşmesi beklenen güne kadar hiç ilişkiye girmeyin.
 • Yumurtlama sonrası dört gün boyunca, günde iki kez ilişkiye girin.
 • Eşiniz vajinanızın derinine boşalsın.
 • Eşiniz, boşalma sonrası hemen geri çekilmesin.
 • Kadının orgazmı erkek çocuk şansını artırmak için iyidir. İdeali ise orgazmın erkeğin boşalmasından hemen önce gerçekleşmesidir.

Bol şanslar!