Aşağıdaki metinde yazılı bulunan kullanım şartları, gizlilik ve telif hakları ile ilgili size bilgi veren metni okumanız gerekmektedir. Bu şartları kabul etmeniz halinde sizden beklenen, ister üye olarak ister konuk olarak anlaşmaların şartlarına uymanızdır. www.gebeliknet.com’dan faydalanmaya başlamadan önce sizden ne gibi bilgiler istendiğini ve bunların ne amaçla istendiğini anladığınızdan emin olmanız sizin yararınızadır.

1) Kullanım Şartları

Bu sitedeki sağlık konulu içerikler doktor tavsiyesi yerine geçmemektedir. www.gebeliknet.com doktor tavsiyesi, teşhis ve tedavi önerileri vermez, vermeyi kabul etmez. Metin, grafik, görsel ve bilgilerin tamamı sadece genel bilgilendirme amacı taşımaktadır. Bu sitede ya da e-posta bültenlerinde okuduklarınız sebebiyle uzman tavsiyesine başvurmayı ihmal etmeyin veya geciktirmeyin. Bu sitedeki içerikler ve bültenler kesinlikle profesyonel önerilerin yerine kullanılamaz.

2) Gizlilik Sözleşmesi

www.gebeliknet.com, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar:

2.1- Bize, sizin kişisel bilgileriniz gerektiğinde bunu açıkca sorarız. Örneğin, eğer www.gebeliknet.com içerisinde bir foruma katılacaksanız, size adınız ve elektronik posta adresiniz sorulacaktır. Gebeliknet.com’u işletirken kişisel bilgilerinizi kullanırız ve Gebeliknet.com’un yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderebiliriz.

2.2- Kişisel bilgilerinizi ve elektronik posta adresinizi kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşmaz ve açıklamayız.

2.3- Bilgisayarınızın Web tarayıcı yazılımının (browser: IE, Chrome, Firefox, Opera vs.) dosyalarının içine “cookie” adında bir metin dosyası yerleştirebiliriz. Cookie’nin kendisi, hakkınızda kişisel bilgi içermese de, www.gebeliknet.com’un tarafınızdan nasıl kullanıldığı hakkında bilgilerle, www.gebeliknet.com’a bilerek ve özellikle verdiğiniz bilgilerin, www.gebeliknet.com tarafından ilişkilendirilmesini olanaklı kılar.

3) Dış Bağlantılar

www.gebeliknet.com, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlamaktadır. www.gebeliknet.com, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. www.gebeliknet.com kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik ve sorunlar bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler ve sorunlar nedeniyle Gebeliknet.com’a sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez.

4) Telif Hakkı Politikası

www.gebeliknet.com’a ziyaretçiler de web sitesi üzerinden veya elektronik posta yoluyla makale, bülten göndermekte ve bu içerikler www.gebeliknet.com tarafından düzenlenerek yayınlanmaktadır. Söz konusu içeriklerin 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda tanımlanan herhangi bir esere ait telif haklarını ihlal etmesinin tarafımızdan bilinmesi güçtür.

İlgili kanunda “İçerik Sağlayıcı” olarak tanımlanan www.gebeliknet.com, söz konusu ihlale sebep olan içerik ve/veya içerikleri üç (3) iş günü içinde kaldırmakla yükümlüdür.

“Dijital iletim de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla servis ve bilgi içerik sağlayıcılar tarafından eser sahipleri ile bağlantılı hak sahiplerinin bu Kanunda tanınmış haklarının ihlâli halinde, hak sahiplerinin başvuruları üzerine ihlâle konu eserler içerikten çıkarılır. Bunun için hakları haleldar olan gerçek veya tüzel kişi öncelikle bilgi içerik sağlayıcısına başvurarak üç gün içinde ihlâlin durdurulmasını ister. İhlâlin devamı halinde bu defa, Cumhuriyet savcısına yapılan başvuru üzerine, üç gün içinde servis sağlayıcıdan ihlâle devam eden bilgi içerik sağlayıcısına verilen hizmetin durdurulması istenir. İhlâlin durdurulması halinde bilgi içerik sağlayıcısına yeniden servis sağlanır. Servis sağlayıcılar, bilgi içerik sağlayıcılarının isimlerini gösterir listeyi her ayın ilk iş günü Bakanlığa bildirir. Servis sağlayıcılar ile bilgi içerik sağlayıcıları, Bakanlıkça istendiği takdirde her türlü bilgi ve belgeyi vermekle yükümlüdür. Bu maddede belirtilen hususların uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Bakanlık tarafından çıkarılacak bir yönetmelikle belirlenir.”FSEK Ek Madde 4/3

Telif hakkı korumasında olan her türlü görsel, metinsel vb. materyalin yetkisiz bir şekilde www.gebeliknet.com’da yayınlandığını düşünüyorsanız tarafımıza bir telif hakkı ihlali bildirimi yollayabilirsiniz. Bu talebiniz yalnızca telif hakkı sahibi veya sahip adına hareket etme yetkisi olan bir temsilci tarafından gönderilmelidir.

Olası telif hakkı ihlalini www.gebeliknet.com’a bildirmenin en hızlı ve basit yolu, İletişim sayfamızda yer alan formu doldurarak bildirmektir. Hak ihlali bildiriminiz tarafımıza iletildikten sonra gerekli incelemeler yapılarak gerek görüldüğü takdirde 3 iş günü içerisinde talebiniz çözüme ulaştırılacaktır.

5) Sözleşme Değişikliği

www.gebeliknet.com bu anlaşmanın maddelerini inisiyatifine göre ve uyarıda bulunmaksızın değiştirme hakkına sahiptir. Bu değişiklikler belirlendiği andan itibaren geçerli sayılır. Bu sebeple kullanım koşullarındaki değişikliklerden haberdar olmak için bu sayfayı düzenli olarak takip etmenizi öneririz.

Bu belge en son 15/04/2018 tarihinde güncellenmiştir.